Nu știu ce s-a întâmplat, Musiol din Tábor clătină din cap

Jucătorii de fotbal din liga a doua din Tábor au ratat o mare șansă de a se îmbunătăți în lupta pentru salvare. Au pierdut 2: 3 în fața lui Ústí nad Labem. În tabel, ele sunt încă penultime cu o pierdere de trei puncte față de Znojmo.

În același timp, totul a fost bine jucat. Jucătorii de la gazdă au fost clar că intră în meci cu mare hotărâre. Oaspeții au jucat. Au avut succes în lupte personale. Makali exact așa cum ar trebui să joace în lupta pentru salvare. Au scăpat de aripi. Au trimis centrele la var. Și cu șansele lor, au făcut ca mai puțin de șapte sute de fani locali să aplaude de mai multe ori.

Navrátil a avut o lovitură de cap bună în minutul 4. În a opta, Pilík a avut o șansă. În minutul 12, el a tras doar pe portarul Tvrdon Musiol.În mod clar, Táborsko a avut un avantaj nu doar la șanse, ci și la lovituri de colț.

Oaspeții au ajuns la primul tutovka cu adevărat abia în minutul 35, dar a fost 100%. Matějka a avut un gol gol în fața sa, dar a lovit doar portarul Šiman. La finalul reprizei, echipa gazdă a avut mult ghinion. După una dintre lupte, Jakub Navrátil a rămas pe teren și nu a început până în a doua repriză.

“Capul lui tremura, a avut probleme să vadă. A trebuit să se întoarcă și a fost păcat. A fost un succes în linia “, a recunoscut antrenorul echipei gazdă, Karel Musil, care a condus echipa pentru prima dată.

“Nu am jucat bine.Nu am fost mulțumiți de performanța noastră și a trebuit să reacționăm “, a explicat antrenorul vizitator Aleš Křeček, de ce a trimis pe teren doi jucători noi în minutul 60. Unul dintre ei a fost David Procházka, iar acesta s-a dovedit a fi cheia.

În minutul 62, Richter centrat de pe dreapta, Procházka a bătut pe stâlpul din spate și a fost egalat. În patru minute, Strada a ajuns în spatele fundașului gazdelor și a înscris a doua oară.

“Cele două goluri lipite ne-au doborât și apoi a fost vorba de cap”, a adăugat Musil. În minutul 78, Procházka a marcat din nou din corner și a înghețat definitiv Táborsko. Musiol a coborât doar la ora stabilită.

“Nu puteți face nimic. Trebuie să lucrăm. Un meci cheie ne așteaptă miercuri în Znojmo și trebuie să-l câștigăm.Nu a mai rămas nimic “, Musil trebuie să-și trezească jucătorii.